Yemek, Sağlık ve Güvenlik

KURSİYERLERİN BESLENMESİ

Yatılı Kursiyerler için: Kahvaltı açık büfe, öğlen yemeği tabldot (minimum 4 çeşit),  akşam yemeği tabldot (minimum 4 çeşit).

Gündüzlü kursiyerler için: Öğlen yemeği tabldot (minimum 4 çeşit).

Öğünlerde  yemekler kursiyerlerin yelken sporundaki enerji tüketimleri göz önüne alınarak hazırlanır, et, balık, tavuk ve sebze yemekleri dönüşümlü olarak menülerde yer alır. Titizlikle kontrol edilen mutfağımızda hazırlanan yemeklerin bir çoğu kendi yetiştirdiğimiz organik sebze ve meyvelerden ve ev yapımı doğal ürünlerden oluşmaktadır. Besin rahatsızlığı olan kursiyerlere (diabet, laktoz, intolerans, çölyak vs rahatsızlığı) kampımızda özel gıda programı uygulanamamaktadır, takip sorumluluğu kursiyere aittir. Kursiyerin eğer veli tarafından sınırlandırılan yiyecek - içecek grubu var ise bu bilgi kesinlikle kurs başlama tarihinden önce yönetimle yazılı olarak paylaşılmalıdır. Kurs başladıktan sonra bildirilen bu talepler diğer öğrencilerin yemek programını da etkileyeceğinden dikkate alınmayacaktır.
 

KURSİYER KANTİNİ

Tesisimizde bulunan kursiyer kantini öğlen 13:30 ile 14:00 arası, akşamüstü de 20:30 ile 21:30 arası açılır. Kantin açılış saatleri ihtiyaca göre kurs yönetimi tarafından değiştirilebilir. Her kursiyer için bir kantin çizelgesi oluşturularak hem kursiyerlerin alışverişleri, günlük her ürün gurubundan ancak 1 adetle, sınırlandırılır hemde kantin hesapları toplu olarak tutulur.  Kursiyerler kantinde para ile alışveriş yapamazlar. Ancak kantin hesapları kursun son günü toplu olarak veli yada kursiyer tarafından kantine ödenir. Eğer veli kursiyerin kantin kullanımına sınırlandırma getirmek istiyor ise bunu kurs öncesinde kamp idaresine bildirebilir. Bir kursiyerin kurs süresince ortalama kantin masrafı yaklaşık 100-150 TL arasındadır. Cep harçlığı kantin masrafının haricinde tutulmalıdır. Öğrencinin yanına bırakılan cep harçlıkları sadece kamp dışına yapılan gezilerde kişisel harcamalarda kullanılmak içindir. (Gezi ücreti, ulaşım, yemek kamp ücretine dahildir.)

KURSİYERLERİN SAĞLIĞI

Kampımızın ilk günü tüm kursiyerlerimiz velileri eşliğinde, kamp doktorumuz ve hemşiremiz tarafından genel bir sağlık taramasından (boy, kilo, saç, tırnak ve fiziksel muayene) geçirilir ve kampa teslim edilirler. Kampa velileri tarafından teslim  edilmeyen kursiyerler için ise veliler öğrenci kampa intikal etmeden önceki son hafta sağlık sorumluluk formunu doldurup imzalayarak kampa ulaştırılmalıdır. Kurs süresince kursiyerlerin her türlü sağlık problemi ile ilgilenmek üzere bir hemşiremiz ve teşekküllü bir ilkyardım revirimiz bulunmaktadır. İdari kadromuz ve eğitmenlerimiz de ilkyardım konusunda bilgili ve deneyimli kişilerdir. Her kursiyerin periodik sağlık çizelgesi ve teslim edilen ilaçları var ise bu ilaçların kullanım çizelgesi tutulmaktadır. Kursiyerin periodik olarak kullandığı veya kullanması gerekli ilaç yada özel sağlık malzemesi varsa kursun ilk günü veli yada kursiyer tarafından revir görevlisine kullanım programı ile beraber yazılı olarak teslim edilmelidir. Odalarda hiçbir şekilde ilaç bulundurulmaz. Öğrencilerimiz her hafta sonu revir sağlık görevlimiz tarafından boy, kilo, şaç tırnak ve genel sağlık kontrollerden geçmektedir. Tam teşekküllü revirimizde 24 saat sağlık görevlisi bulunmaktadır. Kampımız Marmaris Özel Ahu Hetman hastanesi ile anlaşmalı olarak  çalışmaktadır.  Sporcularımız kamp süresince ERGO İsviçre Sigorta tarafından 3. şahıs mali mesuliyet sigortası kapsamındadır. Bu sigorta yelken ve eğitim faaliyetleri sırasında meydana gelebilecek kaza ve yaralanmalar ile tesisteki teknik ihmallerden kaynaklanan kazaları kapsar. Bu kapsama girmeyecek özel durumlar için öğrencinin özel sağlık sigortası kartını, öğrencinin beraberinde getirmesi rica olunur. (mevcut ise)

GÜVENLİK

Tesisimiz ana kapı haricinde karadan giriş veya çıkışı olmayan kapalı ve tel örgü çevrili bir alandadır. Kursiyerlere antrenör nezareti haricinde tesis dışına çıkış izni verilmemektedir. Tesis 24 saat boyunca bir güvenlik elemanı tarafından kontrol altında tutulmaktadır. Kamp yetkililerinin tamamı tesis içinde yaşamakta ve kursiyerleri gözetim altında tutmaktadırlar. Bunun yanısıra nöbetçi eğitmenlerimiz kamp alanı içerisinde yatış saatilerinden sonra belirli bir süre konaklama ünitelerinin çevresinde nöbet tutmaktadır.

Kursiyerin; Anne ve Babası tarafından yazılı olarak ziyareti onaylanmayan hiçbir şahıs ile görüşmesine müsaade edilmez.