Lisans İşlemleri

Global Sailing Academy Yaz Kamplarına katılan ve kampı başarı ile bitiren her öğrencinin lisans çıkarma hakkı vardır. GSA kamplarındaki sporculara, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Gökova Yelken Kulübü sporcu lisansı çıkartılır. 

Gökova Yelken Kulübü, Türkiye Yelken Federasyonu'na bağlı federe kulüptür. Lisans; yelken sporuna bir aidiyet belgesidir. Sporcunun lisans çıkartması için bilfiil yarışçı olması gerekmez. Öğrenciler için daha sonraki okul ve burs hayatlarında avantaj sağlar. Sporcu lisanslarının her sene vize işlemi ile yenilenmesi gerekir. Çıkartılan lisanslar o yılın 31 aralık tarihine kadar geçerli olur. Lisans kartlarının sporcu tarafından itina ile saklanması gerekir. Lisans kartlarının kaybedilmesi durumunda aşağıdaki B maddesinde belirtilen (Yeni Lisans Çıkartanlar İçin) işlemleri tekrarlaması gerekmektedir.  

A- Gökova Yelken Kulübü'nde son üç yıl içerisinde lisans çıkartmış sporcuların lisanslarını yenilemek için yapması gereken işlemler: Lisansın aslı (Zorunlu) Sporcu Lisans Vize Formu (Form için tıklayınız) Doktor tarafından onaylanmış Sporcu Sağlık Belgesi (Form için tıklayınız) kampkayıt evraklarıyla beraber iletişim ofisine kargo yoluyla gönderilmelidir.  

B- Gökova Yelken Kulübü'nde ilk defa lisans çıkartacak olanlar için yapılması gereken işlemler: Sporcu Lisans Tescil Formu (Form için tıklayınız) Doktor tarafından onaylanmış Sporcu Sağlık Belgesi (Form için tıklayınız) kamp kayıt evraklarıyla beraber iletişim ofisine kargo yoluyla gönderilmelidir.