Sık Sorulan Sorular

Çocuğum Optimist’e mi yoksa Laser’e mi binecek?

Kursiyerler boy, kilo, yaş ve eğitim tecrübelerine göre sadece antrenörlerimiz tarafından Optimist ve Laser sınıflarına ayrılmaktadır. Her sınıf kendi içinde iki alt sınıfa ayrılır. Başlangıç yada Tecrübeli sınıflarında eğitimlerine devam ederler.

Tesise yiyecek ve içecek maddesi getirilebilir mi?

Kursiyerlerin yanlarında veya velilerin ziyaretleri sırasında kursiyerlere yiyecek ve içecek getirmesi birçok sakıncadan dolayı yasaktır.

Eğitim saatleri dışındaki faaliyetlerden haberdar olabiliyor muyuz?

Talep edildiği takdirde aktivite programı veliler ile paylaşılabilir.

Kamplarda cep telefonu kullanımı serbest mi?

Kamplar sırasında telefon santral hattımızın çok yoğun olması sebebiyle kursiyerlerin beraberinde basit tipte ve maddi değeri çok olmayan bir cep telefonu getirmeleri tavsiye edilir. Kampa cep telefonu getiren kursiyerler telefonlarını belirli saatler dahilinde kullanabileceklerdir. Tüm cep telefonları belirlenmiş saatlerin dışında kamp yönetimi tarafından toplanacaktır.

Cep Telefonu kullanım saatleri: 

Optimistçiler için: Akşam yemeklerinden sonra yatma saatine kadar.

Laserciler için: Akşam yemeklerinden sonra ertesi günün kalkış saatine kadar.

Çocuğumu tesisten dışarı çıkarabilir miyim?

Eğer kursiyer haftasonu programına dahil edilmeyerek velisi ile vakit geçirerek “EVCİ” sayılacak ise bu durumun kursiyerin annesi veya babası tarafından en geç Perşembe günü , Kursiyer Evci Çıkma Formu doldurularak kamp idaresine gönderilmesi gerekmektedir. Evci çıkılabilecek zamanlar cuma akşamı başlar ve Pazar sabahı kahvaltı bitiminde sona erer. Cumartesi günleri tesis dışına geziler düzenlendiği için kamp antrenörleri diğer kursiyerler ile birlikte tesis dışında olacaktır. Bu sebeple Cumartesi gün ortasında evci dönüşü kabul edilememektedir. Pazar günleri çamaşır ve oda temizliği yapıdığı için bütün kursiyerlerin tesiste bulunması gerekmektedir. Temizlik bittikten sonra kursiyerler belirtilen görüşme saatlerinde velileri ile vakit geçirebilir.

Kamp süresince çocuğumla görüşebilecek miyim?

Kampın ilk ve son günleri haricinde velilerin kursiyerlerle görüşmesi belirli günler ve saatler dahilinde mümkün olacaktır.

Cuma Günleri: Akşam yemeğinden sonra (20:00) yatma saatine 30 dk kalana kadar (22:00). 

Cumartesi Günleri: Tesis dışına geziler dolayısıyla ziyaret yoktur.

Pazar Günleri: Kursiyer pazar temizliği ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmiş olması şartıyla öğlen yemeği itibariyle, (13:00) akşam yemek saatine kadar (18:30). Restoran ve Butik otel alanına idareye haber verilmeden kursiyer çağırılması yasaktır. Kursiyerl/Veli görüşme alanı Kafeterya olarak ayarlanmıştır.

Sipariş ettiğim malzemeleri ne zaman teslim alabiliriz ve ödemesini yapabilirim?

Malzeme talep formu ile bildirilen tüm siparişler kampın ilk ders günü olan pazartesi günü öğleden sonra her öğrenciye tek tek her malzeme denetilerek teslim edilir. Ödemeler kampın son gününde kantin ücretleri ile beraber ödenecektir.

Lisans çıkartmanın avantajları nedir? Lisans nasıl çıkartabilrim ?

Lisans; Yelken sporuna bir aidiyet belgesidir. Sporcunun lisans çıkartması için bilfiil yarışçı olması gerekmez. Öğrenciler için daha sonraki okul ve burs hayatlarında avantaj sağlar. Sporcu lisanslarının her sene vize işlemi ile yenilenmesi gerekir. Çıkartılan lisanslar o yılın 31 aralık tarihine kadar geçerli olur. Lisans kartlarının sporcu tarafından itina ile saklanması gerekir. Daha detaylı bilgi için lisans işlemleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Çocuğumu kursa gönderirken yanına nekadar cep harçlığı vermeliyim?

Kursiyerlerin kişisel harcamaları için beraberlerinde getirmeleri gereken para miktarı 200 TLyi geçmemektedir. Velilerimizin öğrencilerin yanına bıraktığı paranın bu tutarı geçmemesi ve bozuk para olarak bırakılması önemle rica olunur.

Çocuğum kaç kişilik bir odada konaklayacak?

Tesisimizde 4er ve 8er kişilik olmak üzere iki çeşit konaklama ünitesi bulunmakta, kursiyerler bu ünitelerde başlarında en az bir yetişkin eğitmen yada grup lideri ile birlikte konaklarlar. Kursiyerlerin odalara dağılımı öncelikle cinsiteye göre ardından da yaşları birbirine yakın çocukların bir arada kalması sağlanacak şekilde yapılmaktadır.

Çocuğumun yaşı gereği cep telefonu kullanmasını uygun bulmuyorum. Kendisi ile kurs süresi boyunca nasıl iletişim kurabilirim?

Telefonla görüşme saatleri dahilinde tesisi arayarak kursiyerler ile görüşme yapmak mümkündür. Yine telefonla görüşme saatleri dahilinde kursiyerlerin kullanımına açık olan ankesörlü telefon mevcuttur, telefon kartları kantinimizde satılmaktadır.

Kursiyerler günde kaç saat denizde kalıyorlar?

Denizde gerçekleşen eğitimin süresi program gereği değişiklik göstermektedir. Genelllikle günde 2 saat ile başlar ve kamp ilerledikçe artarak 5 saate kadar çıkabilmektedir. Bu süre belirlenirken kursiyerlerin ihtiyaçları, istek durumları ve motivasyonları daima göz önünde bulundurulmaktadır.
 

Çocuğum ilk kez ailesinden ayrı uzun bir süre geçirecek, tesisinizde çocukların psikolojisini gözlemleyebilecek yetkili kişiler bulunuyor mu?

Bu konuda oldukça hassa davrandığımızı belirtmek isteriz. Burada eğlenirken birşeyler öğrenmelerini sağlarken duygusal durumlarından oluşabilecek bir hasarın önüne geçmek için gerekli önlemler alınmaktadır. Kamp yönetimi tarafından her öğrenci ile haftanın bir günü (gerekli görüldüğü durumda daha sık) konsültasyon yapılmakta ve not tutulmaktadır. Veli ile yapılan görüşmelerde de bu notlar paylaşılmaktadır.

Kursiyerlerin başlarında sürekli bir gözetmen var mıdır? Kendisine merak ettiğimiz takdirde ulaşabilir miyim?

Kurs boyunca kursiyerlerimiz ile birlikte konaklayan, eğitim, yemek ve sosyal aktivite saatlerinde dahi başlarında bulunan eğitmen ve grup liderlerimiz mevcuttur. Kursiyerler ile görüşme ve telefon saatleri çerçevesinde görüşme mümkündür. Bu saatler haricinde kursiyerler ile ilgili bilgi kamp idaresinden alınabilir.

Çocuğum çeşitli sebeplerden ötürü kursu tamamlayamazsa kurs hakkı yanıyor mu, daha sonra kullanabilir mi?

Öğrencimiz herhangi bir sebepten ötürü kampı tamamlayamaz ise devredilebir bir hakkı oluşmamaktadır.

Kursu tamamlayan öğrencilerin aldığı sertifikanın geçerlilik derecesi nedir?

Başarı sertifikamız ulusal düzeyde geçerliliği olan bir sertifikadır.

Çocuğumun kalacağı odada kızlar ve erkekler şeklinde bir ayrım söz konusu mu?

Her odada kızlar ve erkekler düzeninde bir ayrım söz konusu.

Çocuğumun başına sağlığını tehlikeye sokacak bir şey gelirse, ona acil müdahale yapabilecek yetkili bir ekibiniz var mı?

Yaz kampları devam ettiği süre boyunca tesisimizde yer alan revirde 7-24 bir ATT veya Paramedik görevlisi herhangi bir acil müdahale için bulunmaktadır.