MEG Hakkında

Mavi Eğitim Gezisi yelkenciliğini ve denizciliğini bir üst aşamaya taşımak isteyen deniz sever gençler için tasarlanmış bir programdır. 7.5 metrelik yelkenli tekneler ile yapılan ve1 hafta süren eğitim gezisi boyunca katılımcılar eğitmenler eşliğinde teknede konaklayacak, Gökova Körfezi’nin mavi sularında günü birlik yelkenciliği öğrenip, teknede ve deniz üstünde yaşamanın tadına varacaklar.  Yaz tatilinin son günlerini yelken yaparak geçirirken bir yandan da Gökova’nın birbirinden güzel koylarını ziyaret etmek istemez misiniz?

Bu sene Mavi Eğitim gezisi 16 - 22 Ağustos ve 14 - 20 Kasım tarihleri arasında  yapılacaktır. Her teknede eğitmen  dahil en fazla 5 kişi olacaktır. Konaklama teknelerde yapılacaktır. Katılımcı sayısına göre 2 - 6 teknelik bir filo oluşturulacaktır. Bu filonun içinde takip ve kurtarma tekneleride bulunacaktır. Gezi boyunca yemekler teknelerde veya demirlenen koylarda kamp kurularak hazırlanacaktır. Bulunduğu takdirde kalınan koydaki restaurantlardan da yararlanılabilir.

25 millik rota üzerinde 7 günlük bir seyir planlanmıştır. Bu hesaba tramolalar hariçtir. Bu seyir esnasında katılımcılara, teknede emniyet kuralları, basit navigasyon, demirleme, iskeleye yanaşma ve ayrılma, keel boat tipi tekne ile yelken seyrine alışma, ekip çalışması ve teknede yaşam, balon ile pupa seyri  öğretilmesi planlanmıştır. Hava şartları önceden belirlenemediği için günlük bir program sunmak mümkün değildir. Fakat hava koşulları elverdiği takdirde uygulanması düşünülen program aşağıdaki gibidir.

MEG Programı
Gün Rota/Aktivite
1. Gün Son Kontroller ve Löngöz Koyu'na Seyir
2. Gün Löngöz Koyu'ndan Yedi Adalar'a Seyir
3. Gün Yedi Adalar'dan Çatı Koyu'na Seyir
4. Gün Çatı Koyu'ndan Amazon'a Seyir
5. Gün Amazon'dan Tuzla Koyu'na Seyir
6. Gün Sedir Adası'na Seyir, Karacasöğüt'e Dönüş ve GSA'dan Ayrılma

ZORUNLU İHTİYAÇ LİSTESİ

Uyku Tulumu 2 Adet Havlu

Kaymaz Tekne Ayakkabısı

* Deniz Ayakkabısı

* Can Yeleği

* Şapka El Feneri & Küçük Çakı

Bol Sayıda Şort & T-shirt

Kol Saati

Güneş Kremi

En Az 2 Adet Mayo, Deniz Şortu

Uzun Kollu Eşofman Alt ve Üst

Kızlar için Saç Tokası veya Saç Bandı şarttır.

* Yanında yıldız işareti olan maddeler tesise intikalde ücret karşılığı temin edilebilir. Lütfen kayıt olurken ihtiyaçlarınızı ve bedenlerini bildirin.

GETİRİLMESİ TAVSİYE EDİLEN MALZEMELER

Sivrisinek Savar Sprey, Krem

Kitap

Ufak MP3 Çalar

Güneş Gözlüğü

Deniz Gözlüğü

Ufak Sırt Çantası

Fotoğraf Makinesi

Cüzi Miktarda Harçlık

Teknede alan darlığını ve dağınıklığı engellemek amacıyla geziye katılanların yanlarında getirdikleri malzemeler uyku tulumu hariç 10kg’i aşmamalıdır. Bavul tarzı sert çantalar tekneye alınmayacaktır. Yumuşak bez çanta getirilmesi tavsiye edilir.

Tümünü Göster