Program Hakkında

Global Sailing Academy 18 yıllık yelken ve kamp organizasyonu tecrübesi ile Bilge Adam’ın bilişim sektöründeki 25 yıllık geçmişi ve insanların gelişimine sağladığı katma değer ile ortaklaşa; Yelken ve Multimedya Kampını yarattık. Sail-Tech Macera Kampı ismini verdiğimiz bu kamp 14-17 yaş arası gençler için spor ve teknolojinin bir arada bulunduğu dolu dolu bir program.

İçerisinde bulunduğumuz dijital çağda teknoloji ve görsel iletişim artık hayatımızın her aşamasında ve her ortamında yer alıyor. Bu çağda yetişen gençlerin en büyük sorunu ise bu teknolojinin içerisinde kapalı alanlarda hapis kalmak. Bu nedenle gençlerin hem kişisel, hem sosyal hem de sportif gelişimlerine katkıda bulunacak, üstüne üstlük doğada geçen bir kamp programı hazırladık.

Kendi alanlarında sektörün liderlerinden olan Global Sailing Academy ve Bilge Adam iş birliği ile teknoloji, doğa ve sporun muhteşem birlikteliğini gençlere tattırmaya hazırız.

12 günlük bu kamp programında katılımcılar program boyunca 15 metrelik yelkenli bir teknede yaşayacaklar. Eğitimin ilk haftasında yelkenli yat ile Ege Denizindeki Datça ve Bodrum yarımadasını ve eşsiz Gökova Körfezi kıyılarını keşfederken, bir yandan deneyimli eğitmenler eşliğinde yelken yapmayı öğrenecek ve doğaya kulak vermeyi öğrenecek, bir yandan da  yaşadıkları bu macerayı kısa bir filme dönüştürmek için gerekli multimedya eğitimini işin uzmanlarından  öğreniyor olacaklar. Doğa sporlarına ve multimedyaya merakı olan lise öğrencilerinin yaz tatillerini geçirebilecekleri öğretici ve macera dolu bir kamp programı.

BU YAZ KENDİ MACERANI KENDİN YARAT!

Bu yaz seni doğa, macera ve tarih  temalı bir kısa filmin yaratıcısı, kameramanı, direktörü ve başrolünde olmaya davet ediyoruz. Sende bu yaz enfes gökyüzünü seyrederken yıldızların altında uyumak, serin rüzgarı teninde hissetmek, kendini Ege’nin sımsıcak güneşinden serin sularına atmak ve deniz altındaki masmavi dünyayı keşfetmek istemez misin?

Peki ya bu yaşadığın harika macerayı ölümsüz kılmak. İşte Sail Tech macera kampında sana bütün bunları yapmayı öğretiyor olacağız.  İşinde uzman eğitmenler eşliğinde go-pro ile su altında ve su üstünde profesyoneller gibi çekim yapmayı, drone uçurmayı öğrenecek, sonra da bunları bir kısa film haline getirmeyi öğreneceksin. Hem de bütün bunları oturduğun yerden değil yelkenli bir tekne üzerinde yaşarken yapacaksın. 15 metrelik yelkenli bir teknenin kaptanı olmak sana hayal gibi geliyor olabilir.

Alacağın temel yelken eğitimi ile yelkenli yatçılığa başlangıç yapacak, bir kaptan eşliğinde teknenin yelkenlerini basmayı, demir atmayı, sadece rüzgarın gücünü ve duyularını kullanarak tekne kullanmayı öğreneceksin.