Hakkımızda

1988 – 1993 yılları arasında Deriska adlı tekneleri ile 5 sene boyunca 42.000 deniz milini yelken ile kat ederek dünyayı dolaşan 2. Türk denizci aile olan Karamanoğlu ailesi, seyahatleri boyunca dünyanın birçok yerinde geçici olarak konaklama imkânı bulmuş ve deneyimlerini bu yönde kullanabilecekleri bir birikim haline getirmiştir. Kazandıkları bu deneyimle Türkiye’deki tesis ve yat kulübü alanındaki eksikliği fark eden Haluk & Christina Karamanoğlu, 1994 senesinde Global Sailing'in temellerini atmışlardır.

Süregelen hizmet anlayışını yıkmayı, dünya kalitesini ve gördükleri yenilikleri kendi insanına sunmayı hedefleyen Karamanoğlu ailesi, 9 yıl süren bir hazırlıkla 2002 yılında Global Sailing’i faaliyete geçirmişlerdir. Buna ek olarak, Türk ve Dünya denizcilerine hizmet vermeyi de amaç edinip, ailenin yelken eğitimi konusundaki başarılı çocukları Deniz ve Derin’in aynı tesiste, gençlere yelken öğretmeye başlamasıyla birlikte Gökova Yelken Kulübü’nü faaliyete geçirmişlerdir.

Gökova Yelken Kulübü kurulduğu 2002 yılından bu yana yelken dünyasına bir çok değerli sporcu kazandırarak zamanla Türkiye'de Optimist, Laser, 420 ve 470 branşlarında yarışçı yetiştirme konusunda önemli başarılara ulaştı. Türkiye ve Dünya çapında dereceler alan sporcular yetiştirdi. GYK Sporcuları TYF'nin her yıl düzenlediği yılın sporcusu ödüllerine defalarca layık görülmüştür. 2009 yılından itibaren Gökova Yelken Kulübü tamamen yarışçı eğitimlerini üstlenirken, yelken sporcusu yetiştirme görevini ise daha profesyonel bir hizmet verebilmek için, aynı ekiple beraber Global Sailing Academy A.Ş.'ye devretti.

Global Sailing Academy, Marmaris’e 25 km uzaklıkta Gökova Körfezi’nin en güzel koylarından biri olan, Karacasöğüt Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Çalışmalarını buradaki Global Sailing tesislerinde sürdüren GSA, sahip olduğu başarılarını her geçen gün daha fazla ileriye taşıma gayretiyle hareket etmektedir.

Global Sailing Academy'nin misyonu; etrafı denizlerle çevrili ülkemizde yelken sporuna daha fazla sporcu kazandırarak, onları ufukları dünya suları olacak birer yelkenci olmaya yöneltmektir. Bununla beraber denizi ve doğayı seven her yaşta insanı bir araya getirerek uluslararası yelkenciler arasındaki barış ve dostluğa katkıda bulunmaktır.